මිලේනියම් සිටි ආරක්ෂක නිවාසය වැටලීමට අදාළ සාක්ෂි අතුරුදහන්

මිලේනියම් සිටි ආරක්ෂක නිවාසය

මිලේනියම් සිටි ආරක්ෂක නිවාසය

2002 ජනවාරි 2 වන දින හමුදා බුද්ධි ඒකකය විසින් මෙහෙයවන ලද, පොලීසිය සහ විශේෂ මෙහෙයුම් බලකායන් විසින් වටලනු ලැබූ මිලේනියම් සිටි ආරක්‍ෂිත නිවාසයට අදාළ පැමිණිල්ලේ සමහර සාක්ෂි අතුරුදහන් වී ඇත.

නිසි ආරක්‍ෂාවකින් තබා නොතිබීම නිසා සමහර ලියකියවිලිවලට හානි සිදුවී ඇත. ආරක්ෂිතව තැබීමට නියෝග දී තිබුණද එම නියෝගය නිසි ලෙස පිළිනොපැදීම නිසා, නියෝගයට අනුකූලව කටයුතු නොකිරීම පිළිබඳව ක්ෂණික වාර්තාවක් ගොනු කරන ලෙසට කොළඹ මහාධිකරණ විනිසුරු ආදිත්‍ය පටබැඳිගේ මහතා විසින් අද දින රෙජිස්ට්‍රාර්ට නියෝග කළේය.

මිලේනියම් සිටි ආරක්ෂක මන්දිරය වැටලීම සම්බන්ධයෙන් හිටපු සහකාර පොලිස් අධිකාරී කුලසිරි උඩුගම්බල මහතාට එරෙහිව නඩු පවරා තිබේ. හිටපු යුද හමුදා බුද්ධි අංශ ප්‍රධානී විශ්‍රාමික මේජර් ජෙනරාල් කපිල හෙන්ද්‍රවිතාරණ මහතාද අද දින මහාධිකරණයේ සාක්ෂි දුන්නේය.

විත්තිකරුවන් වෙනුවෙන් පෙනී සිටි ජනාධිපති නීතිඥ සාලිය පීරිස්ගේ මහතාගේ හරස් ප්‍රශ්න ප්‍රශ්නවලට පිළිතුරු දෙමින් ඔහු කියා සිටියේ විත්තිකරුවන් ඇතුළු කණ්ඩායම නිවස කිසිදු අධිකරණ නියෝගයකින් තොරව වටලනු ලැබූ බවයි.

කුමන්ත්‍රණයක ස්වරූපයෙන් සිදුකරන ලද මෙම මෙහෙයුමට හමුදා පොලිසියේ නිලධාරීන් ද සම්බන්ධ වී ඇති බව සාක්ෂිකරු පැවසීය. බුද්ධි අංශයේ හිටපු ප්‍රධානියා ප්‍රකාශ කර ඇත්තේ මිලේනියම් සිටි ආරක්ෂක මන්දිරය වැටලීමේදී සමහර අය එහි තිබූ ආයුධ සමඟ නීති විරෝධී ආයුධ කිහිපයක් මිශ්‍ර කර ඇති බවයි.

නිවස භාරව සිටින පුද්ගලයාගේ බිරිඳ විසින් මෙම නිවස හමුදාවට කුලියට දී ඇති බව තමා දන්නා බව සාක්ෂිකරු වැඩිදුරටත් පැවසීය.
-newsfirst-tamil

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *