පොදුජන පෙරමුණ අපේක්ෂකයාගේ නින්දිත ක්‍රියාකාරකම් හෙළිදරව් වේ..

මඩකලපුව මෝය කට නීති විරෝධීව හෑරීමට තැත් කළ පොදු ජන පෙරමුණයේ අපේක්ෂකයෙකු ඇතුළු 33 දෙනෙකු පොලිස් ඇප මත මුදා හැරේ. මේ සිද්ධිය ඊයේ හවස සිදු වුණි. මේ සිදුවීම සම්බන්ධයෙන් අම්පාර දිස්ත්‍රික්කයේ පොදු ජන පෙරමුණ අපේක්ෂකයෙකු ඇතුළු 33 දෙනෙකු පොලීසිය විසින් අත්අඩංගුවට ගනු ලැබූ අතර වාහන තුනක් සහ උදලු කිහිපයක් සොයා ගත් බව මඩකලපුව මූලස්ථාන පොලීසිය විසින් දැනුම් දී තිබේ.

මේ සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් වැඩි දුරටත් දැන ගැනීමෙන්,

අදාළ අපේක්ෂකයාගේ නායකත්වයෙන් අම්පාර දිස්ත්‍රික්කයේ සිට පැමිණි 33 දෙනෙකුට අධික පිරිසක් මේ නීති විරෝධී ක්‍රියාව සිදු කිරීමට උත්සාහ කරන ලදී. මේ සමඟ ම සඳහන් කරන ලද නීති විරෝධී ක්‍රියාවන් දුටු එම ප්‍රදේශයේ මහ ජනතාව සිද්ධිය වහාම මඩකලපු දිස්ත්‍රික් මහ ඇමති ත්‍යාගරාජා සරවනබවන් මහතාගේ අවධානයට යොමු කළ අතර ඔහු එය පොලීසියට දැනුම් දී තිබේ.

මේ අතර මහජනතාවගේ දායකත්වයෙන් සැකකරුවන් අත්අඩංගුවට ගනු ලැබිණි. මීට දින කිහිපයකට පෙර අම්පාර දිස්ත්‍රික්කයේ ගොවීන් ගංවතුරෙන් පීඩාවට පත් වූ බවට චෝදනා කරමින් මඩකලපුව දිස්ත්‍රික් රාජ්‍ය නියෝජිත කලාමති පද්මරාජා මහත්මිය වෙත අභියාචනයක් ඉදිරිපත් කර තිබුණි.

කරවාගුප්පට්ටු, නට්පිටිමුනයි, කිට්ටංගි, නාවිදන්වෙලි ගොවීන්ගේ පහත් බිම් කෘෂිකාර්මික ඉඩම් අක්කර පන්දහසකට ආසන්න ප්‍රමාණයක් ගංවතුරෙන් පීඩාවට පත්ව ඇති බවට ඔවුන් චෝදනා කරති. මෙම රැස්වීමේ මුලසුන දැරුවේ දිස්ත්‍රික් ලේකම් කාර්යාලයේ රජයේ නියෝජිතයා විසින් ඊයේ ගංගා කැපීම සම්බන්ධයෙන් දිස්ත්‍රික් ලේකම්වරයාගේ හදිසි අවශ්‍යතාවය මත ය.

2018 වර්ෂයේදී මෙවැනි සිදුවීමක් සිදු වී ඇති බවත්, අපේ දිස්ත්‍රික්කය දැඩි නියඟයකට මුහුණ දී ඇති බවත්, පානීය ජලය සම්පූර්ණයෙන් ලබා දීමට නොහැකි බවත් රැස්වීමේදී කියා සිටියේ ය. දෙපාර්තමේන්තු ප්‍රධානීන් සඳහන් කර තිබුණේ ජලය බැසයාමේ සම්භාවිතාවය ඉතා අඩු බවයි.

එමෙන්ම දිගාමඩුල්ල දිස්ත්‍රික්කයේ ශ්‍රී ලංකා පෙරමුණ පක්ෂයේ අංක 2 අපේක්ෂකයා වන කීර්ති ශ්‍රී විජයසිංහගේ නායකත්වයෙන් යුත් කණ්ඩායමක් මෙම නීතිවිරෝධී ක්‍රියාවන්ට සම්බන්ධ වී ඇති බව ද වාර්තා වේ.

මෙම නීතිවිරෝධී වේල්ල වසා දැමුවහොත් මඩකලපුව ගඟේ මසුන් හිඟ වීම, ළිංවල ජලය නොමැතිවීම වැනි ගැටළු රාශියක් මුහුණ දීමට සිදු වේ. එබැවින් මෙම ගඟ කපා දැමිය නොහැක. මේ අතර, අම්පාර දිස්ත්‍රික්කයේ අක්කරයිපත්තු චින්නා මුදවරම්, තම්බට්ටු මුදවරම් සහ ඔලුවිල් මෝය ආශ්‍රිත ගංගා ඇළ කපා දැමිය හැකි බව මඩකලපුවේ මහා නගර සභාවේ මහ ඇමති ත්‍යාගරාජා සරවනබවන් මහතා පැවසීය.
-ibctamil-

About The Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *